Orry Van de Wauwer

 

Orry Van de Wauwer
Geboren te Deurne op 1 maart 1988

Aan de Universiteit Antwerpen is mijn interesse om de belangen van mijn medemensen te verdedigen tot uiting gekomen als studentenvertegenwoordiger.

Ik heb twee jaar lang de kans gekregen om als gemeenteraadslid hetzelfde te kunnen doen voor de inwoners van Schilde. Als geëngageerde jongere kom je met veel mensen en verschillende problemen in contact en probeer je hier naar te kijken met verfrissende ideeën. Het zijn deze verfrissende ideeën en mijn jeugdige gedrevenheid die mij motiveren om aan politiek te doen.

Op 25 mei 2014 was ik kandidaat voor het Vlaams Parlement. Hier waren mijn strijdpunten er mee voor zorgen dat iedereen aanspraak kan maken op een betaalbare woning, zowel via koop als huur; een toegankelijke en betaalbare zorg voor wie dit nodig heeft, met extra ondersteuning voor de vele mantelzorgers; ruimte voor ondernemende personen en meewerken aan een hervorming van de GAS-wetgeving.

Ondertussen ben ik verhuisd naar Antwerpen. Mijn politiek ei kan ik nu kwijt in het nationaal bureau van JONGCD&V en op mijn job als coördinator van Studio89 op het nationaal secretariaat van CD&V. Verder engageer ik me momenteel in vluchtelingenwerk. In september 2017 leg ik de eed af als Vlaams Parlementslid.

Graag ga ik met u in dialoog over deze thema's en de thema's die u belangrijk vindt. Samen kunnen we zo tot een gemeenschappelijke visie en oplossingen komen.

Alvast bedankt!

Familie

Zoon van
Patick Van de Wauwer & Linda Onincx

Broer van
Arne Van de Wauwer

Kleinzoon van
Jozef Van de Wauwer & Odille Jacobs
Jaak Onincx (+) & Maria Verschueren (+), ere-voorzitster van OKRA ’s-Gravenwezel.

Achterkleinzoon van
Mientje Borry (+)

Politiek

  • Gemeenteraadslid in Schilde – ’s-Gravenwezel (januari 2011 - januari 2013), als opvolger van Karel De Meutter
  • Voorzitter JONGCD&V Regio Voor- en Noorderkempen (januari 2013 - nu)
  • Voorzitter JONG CD&V Schilde – ’s-Gravenwezel (januari 2007 - januari 2013)
  • Bestuur CD&V Schilde – 's-Gravenwezel en CD&V Provincie Antwerpen

Andere activiteiten

  • Academicus BKB Academie 13
  • Redder aan Zee in De Panne sinds juli 2005
  • Senator bij JeugdParlementJeunesse 2012
  • Studentenvertegenwoordiger in de Raad van Bestuur en de Studentenraad van de Universiteit Antwerpen
  • Voormalig woordvoerder van het Antwerps Studentenoverleg (ASO)
  • Politiek Secretaris bij de Christendemocratische Studenten (CDS)
  • Voormalig praeses van de Europakring Antwerpen (EKA)
  • Vice-voorzitter van studentenkoepel Unifac vzw